Furnizăm șuruburi hexagonale galvanizate la cald de 4,8: zinc HDG adevărat Mai mare sau egal cu 45µm (ISO 1461) pe oțel carbon, oferind conexiunilor dumneavoastră exterioare o viață reală la coroziune la un preț economic. Livrăm filet complet (DIN933) și jumătate (DIN931), M6–M36 (UNC opțional), șurub de livrare + piuliță galvanizată + seturi de șaibe plate/arcuri, tăiem filetul acoperit cu matriță, astfel încât nucile să nu se blocheze, și atașăm MTC, COA și sare-spray (raport ISO 927) cu fiecare lot. Marcarea OEM, stocul gata și mostrele gratuite sunt disponibile la cerere.

Specificații cuprinzătoare ale produsului
| Categorie | Caietul de sarcini |
|---|---|
| Standard | DIN933 (complet) / DIN931 (jumătate) / ISO4017 / GB5783 |
| Cap | Cap hexagonal |
| Material | Oțel carbon (SWRCH10/22A) |
| Nota | 4,8 (ISO 898-1) |
| Acoperire | Zinc cu scufundare la cald Mai mare sau egal cu 45µm (ISO 1461); placare optionala |
| File după acoperire | Tăiat-/curățat la 6 g |
| Dimensiune | M6 – M36 metric grosier (UNC opțional) |
| Piese potrivite | Piuliță galvanizată 4.8 + șaibă plată / elastică |
| Utilizare | Balustradă, schelă, gard, turn, ornamente exterioare |
| Ambalare | sac PE → cutie Mai puțin sau egal cu 25 kg → palet / cutie |
| Perioada de graţie | Stoc 7–10 zile; personalizat 10–15 d |
| Condiții comerciale | FOB / CIF / CFR / EXW / DDP |
| Certificate | Factură, P/L, MTC, COA, raport-spray salin |
De ce să alegeți șuruburi hexagonale galvanizate de grad 4.8?
Protecție reală împotriva coroziunii acolo unde contează
Forme de galvanizare la cald-un strat de zinc lipit metalurgic (min 45µm) care continuă să protejeze chiar și acolo unde este zgâriat- alegerea potrivită acolo unde sarea de drum, ploaia și atmosferele industriale se întâlnesc.
01
Puterea economică
La tracțiune de 400 MPa și HB 110–145duritate, gradul 4.8 acoperă balustrade, ecrane, console și ornamente de placare.
02
Ață acoperită care se potrivește de fapt
Noităiați-filetul galvanizat și păstrați o toleranță de 6g, astfel încât șuruburile și piulițele să funcționeze împreună fără probleme - fără blocare,-instalare la fața locului.
03
Seturi complete galvanizate
Piulițele galvanizate de 4,8 și șaibe plate/arcuri se livrează în aceeași cutie, astfel încât potențialul electrochimic și potrivirea sunt consecvente în întreaga articulație.
04
Trasabil până la un număr de căldură și lot
Fiecare livrare include rapoarte MTC, COA și{0}}spray salin,astfel încât proprietarul și inspectorul dvs. de proiect să poată verifica grosimea acoperirii și proprietățile mecanice în câteva secunde.
05

DIN933 Tabel de dimensiuni-filet complet (clasa 4.8)
| Marimea d | Pitch p | Across Flats s | Înălțimea capului k | Lungimea stocului comun (mm) |
|---|---|---|---|---|
| M6 | 1.00 | 10 | 4.0 | 20–100 |
| M8 | 1.25 | 13 | 5.3 | 25–150 |
| M10 | 1.50 | 17 | 6.4 | 30–200 |
| M12 | 1.75 | 19 | 7.5 | 35–250 |
| M14 | 2.00 | 22 | 8.8 | 40–250 |
| M16 | 2.00 | 24 | 10.0 | 40–300 |
| M18 | 2.50 | 27 | 11.5 | 50–300 |
| M20 | 2.50 | 30 | 12.5 | 50–350 |
| M22 | 2.50 | 34 | 14.0 | 60–350 |
| M24 | 3.00 | 36 | 15.0 | 60–400 |
Notă: valorile tipice ale metricii pentru referința - confirmă dimensiunile exacte față de desenul dvs. înainte de a comanda.

Referință pentru cuplul de strângere (gradul 4.8)
Cupluri economice pentru șuruburi galvanizate de 4,8, montaj uscat (µ≈0,14). Reduceți cu aproximativ20%când firele sunt lubrifiate.
| Marimea d | Cuplu (N·m, uscat) | Cuplu cu lubrifiant |
|---|---|---|
| M6 | 5–6 | 4–5 |
| M8 | 12–15 | 9–12 |
| M10 | 24–30 | 19–24 |
| M12 | 42–52 | 33–42 |
| M16 | 105–125 | 84–100 |
| M20 | 200–240 | 160–190 |
| M24 | 340–410 | 270–330 |
Notă: numai valorile de referință - se strâng întotdeauna cu o cheie dinamometrică calibrată, în funcție de proiectul dvs. structural și de condiția de frecare la fața locului.
-Acoperire galvanizată la cald - Cum protejează
Legătură metalurgică, acțiune de auto--vindecare
HDG este un strat de zinc aliat-fier (min 45 µm), nu o placă - la o zgârietură, zincul din jur se sacrifică pentru a proteja în continuare oțelul.
Verificat fiecare lot
Grosimea zincului conform ISO 1461 și spray-ul-de sare neutră conform ISO 9227 sunt măsurate și raportate la fiecare livrare.
Re{0}}Fit tăiat după galvanizare
După zincare, re-tăiem firul la o potrivire liberă-6 g, astfel încât acoperirea să nu blocheze ansamblul piuliței.
Notă:rugina albă pe HDG proaspăt în primele săptămâni de depozitare este cosmetică, nu structurală - magazin cu drenaj și flux de aer și se întărește de la sine.
Nota 4.8 vs nota 8.8 - Care să specificați?
Cea mai puternică dezbatere cu privire la desenul unui element de fixare este de obicei 4,8 vs 8,8, nu acoperirea. Ambele pot fi galvanizate la cald-; diferența este sarcina pe care o iau și costul:
| Proprietate | Nota 4.8 | Nota 8.8 |
|---|---|---|
| Rezistență la tracțiune | Mai mare sau egal cu 400 MPa | Mai mare sau egal cu 800 MPa |
| Rezistenta la curgere | Mai mare sau egal cu 320 MPa | Mai mare sau egal cu 640 MPa |
| Tratament termic | Niciuna (economic) | Calit și călit |
| Articulație tipică | Secundar, ornamente, placare | Primar, lagăr-de forfecare, seismic |
| Pret relativ | Economie redusă - | Mai mare - pentru îmbinările încărcate |
| Duritate | HB 110–145 | HB 255–336 |
Regula generală:pentrubalustrade, garduri, console si racorduri usoare, zincate 4.8oferă cea mai bună valoare. Undeîmbinarea suportă sarcina primară sau de forfecare - stâlp-la-nodurile grinzii - se deplasează până la galvanizat 8,8și specificați preîncărcarea corectă.
Notă pentru zincat 8.8:gradele de rezistență înaltă-sunt mai sensibile la fragilizarea hidrogenului după galvanizare - gestionăm decaparea și coacerea timp de 8,8 pentru a evita fracturile întârziate.

Aplicații ale șuruburilor hexagonale 4,8 galvanizate la cald
| Structură din oțel / Componentă | Locația exactă a șuruburilor | De ce se potrivește |
|---|---|---|
| Balustrada autostrada/pod | Sina-forma ondulată la suporturile stâlpilor (M16/M20), ancore de capăt, îmbinări | HDG face față sării rutiere și ploii pe calea ferată-pentru a-posta conexiunea. |
| Cadre de schele | Cuplaje, registru-la-articulații standard, plăci de bază, bretele diagonale | Îmbinări reutilizabile, rezistente la rugină-care se demontează curat. |
| Garduri cu panouri și-lanțuri | Partea balamalei și partea de blocare a porților, capace de stâlp, șine de sprijin | Balamale și console de exterior care nu trebuie să se gripeze sau să ruginească. |
| Turnuri de transmisie / telecomunicații | Elemente de contravântuire secundare, console pentru trepte, accesorii pentru conductori | Decenii de vreme pe îmbinările secundare ale turnului. |
| Fermă și oțel pentru seră | Cadru de seră-la-cleme de placare, panouri pentru țarcuri | Atmosferele umede și agresive necesită o protecție reală cu zinc. |
| Montaj solar / PV | Sina modulului-la-consolare pentru pane, cleme de capăt, cleme de mijloc | Expunerea-pe tot parcursul anului necesită acoperiri care continuă să funcționeze. |
| Rame ușoare din oțel | Pane-pentru-conjunturi de îmbinare, tăiere și sclipire, crampoane de bază | Conexiune economică,{0}}sigură împotriva coroziunii pentru ornamentele de placare. |

Controlul nostru de calitate
| Verifica | Detaliu |
|---|---|
| Grosimea zincului | Ecartament magnetic conform ISO 1461, mai mare sau egal cu 45µm |
| Test de-spray salin | NSS conform ISO 9227, raport per lot |
| Potrivirea firului | Indicator Go/Nu-Go; rulează liber cu piuliță |
| Rezistenţă | Întindere și duritate conform ISO 898-1, eliberat MTC |
| Aderența acoperirii | cec cu pumn; fără descuamare pe HDG |

Ambalare, Livrare și Transport
| Ambalaj interior | Pungă PE + hârtie anti-rugină, cutie/etichetă conform comenzii |
| Ambalaj exterior | Cutie Mai mică sau egală cu 25 kg → împachetare-întindere + palet/cutie |
| Eşantion | 3-5 zile gata |
| Perioada de graţie | Stoc 7–10 zile; personalizat 10–15 d |
| Documente | Factură, P/L, MTC, COA, raport-spray salin, CO |

FAQ:
Va rugini?
HDG Mai mare sau egal cu 45 µm scuturi pentru decenii rurale, ani de coastă - mult mai bune decât electro-zinc subțire.
Furnizați piulițe și șaibe?
Da - piulițele și șaibele galvanizate asortate 4,8 sunt livrate împreună.
Acoperirea nu va bloca firele?
Tăiem-fita acoperită la o potrivire de 6 g, astfel încât instalarea se desfășoară liber.
Este 4.8 suficient de puternic pentru proiectul meu?
Pentru conexiuni ușoare și secundare din oțel da; pentru îmbinările primare folosiți 8.8/10.9.
MOQ și preț?
MOQ 500 buc; proba disponibila. Trimiteți dimensiunea, cantitatea și destinația pentru o ofertă.



